Alkmaar Sport neemt horeca De Meent per 1 april in eigen beheer

Gepubliceerd op: 25 maart 2026

Vanaf woensdag 1 april neemt Alkmaar Sport de horeca van sportcomplex De Meent in eigen beheer. De horecagelegenheid, voorheen bekend als TRCK, gaat verder onder de naam Horeca De Meent. Met deze stap krijgt het sportcomplex weer een gastvrije ontmoetingsplek voor schaatsers, sporters, studenten en bezoekers. De opening van Horeca De Meent wordt op woensdag 1 april gevierd tijdens een officieel moment waarvoor Sport Voordeel Abonnementhouders van Alkmaar Sport en leden van Brouwerij Egmond zijn uitgenodigd. Vanaf donderdag 2 april is Horeca De Meent geopend voor alle bezoekers. Zij kunnen daar ook kennismaken met Sancti Orbis, het nieuwe eigen speciaalbier van sportcomplex De Meent.

Beter aansluiten op alles wat in sportcomplex De Meent gebeurt

Nieuwe horecacoördinator Rob Wassenberg kijkt uit naar de start: “De voorbereidingen zijn al een tijd in volle gang en het is mooi om hier samen met het team iets nieuws neer te zetten. We willen van Horeca De Meent weer een plek maken waar iedereen zich welkom voelt.” Ook Roy Lennings, locatieverantwoordelijke van sportcomplex De Meent, is blij met deze ontwikkeling: “Met de horeca in eigen beheer kunnen we beter aansluiten bij alles wat er in De Meent gebeurt. Daarmee ontstaat ook meer ruimte om arrangementen aan te bieden in combinatie met activiteiten op de 400-meterbaan of in de ijshal. Zo maken we een bezoek aan De Meent nog completer.”

Eigen speciaalbier: Sancti Orbis

Ter gelegenheid van de opening presenteert Horeca De Meent in samenwerking met Sancti Adelberti ook een eigen speciaalbier: Sancti Orbis. De naam betekent heilige cirkel en is een knipoog naar de twee iconische banen: de 400-meterbaan van De Meent en de wielerbaan van Sportpaleis Alkmaar. Met deze samenwerking willen beide partijen laten zien hoe het versterken van de regio, kiezen voor biologisch abdijbier en het zichtbaar maken van een lokale keten op een vanzelfsprekende manier samenkomen. Het abdijbier van 0,5% is vanaf 2 april verkrijgbaar bij Horeca De Meent en Sportpaleis Alkmaar. Daarnaast zijn in de horeca diverse bieren van Sancti Adelberti van de tap verkrijgbaar. Extra bijzonder: het bier is deze week gezegend door de abt van de Abdij van Egmond.

Rechtstreekse verbinding van abdij tot ijsbaan

Op woensdag 1 april onthullen sportcomplex De Meent en Brouwerij Egmond ook het punt waar een ondergrondse bierleiding vanuit Egmond aan den Hoef bij sportcomplex De Meent boven de grond komt. De leiding zou onder de Egmondermeer doorlopen en bier rechtstreeks van de brouwerij naar tap in de horeca van De Meent vervoeren. Geen vrachtwagens, geen overslag, maximale versheid. Een directe verbinding van abdij tot ijsbaan.